Váha na dálku

 
Novinka Tip Efekt lupa
  • 1 z 4
 
Dostupnost Skladem u výrobce dodání cca 10 dní
12 900 Kč / ks    
Značka ApisDigital
Kategorie Elektronická úlová váha PAYA
 

"Váha na dálku" odesílá data bezdrátovým přenosem přímo do Vašeho počítače. V pohodlí domova můžete sledovat snůšku a rozvoj vzdálených včelstev a optimalizovat si plánování prací a četnost dojíždění. Lze se k ní ale připojit i kabelem a používat jí stejným způsobem jako "Váhu přes kabel". Výdrž baterie má minimálně na 10 let provozu.

Váha pracuje automaticky a změřená data hmotnosti a okolní teploty odesílá v pravidelných intervalech, např. 1 za den, přímo do počítače pomocí GSM sítě. Počítač přijatá data zpracuje a zobrazí je ve formě grafů nebo v číselné formě a tak získáte okamžitý přehled o snůšce a aktuálních zásobách včelstva. Nastavování váhy na vzdáleném stanovišti se může provádět také na dálku, anebo přímo na stanovišti po připojení pomocí kabelu.

Před jejím pořízením doporučujeme předem ověřit, zda je v místě umístění váhy i v místě modemu u počítače dostatečná síla GSM signálu od některého z mobilních operátorů. Pro dálkový přenos dat váha používá pouze SMS zprávy, proto stačí odeslat si a přijmout v místě váhy z nějakého mobilního telefonu SMS zprávu, např. sám sobě. Je potřeba si jen uvědomit, že ověřujete toho operátora, jehož SIM kartu máte v telefonu právě vloženu.

Vyrobena je z nerezu a má elektroniku ochráněnu tak, aby mohla být celoročně a dlouhodobě umístěna pod úlem ve venkovním prostředí.

Připojením přídavných vah PAYA-301 si můžete vážení kdykoliv rozšířit i na další úly na stanovišti. Celkem tak může být na stanovišti připojeno kabely k jedné společné elektronice až 29 vah a to do vzdálenosti až 500 m.

Vážit můžete i na více stanovištích současně, přičemž se všechny průběhy hodnot hmotnosti a teploty soustředí na společném grafu, kde je můžete srovnávat.

Každou váhu si můžete kdykoliv nastavit tak, aby přímo udávala tzv. "čistou hmotnost", pokud se sami rozhodnete ji tímto způsobem nastavit a používat. Za čistou hmotnost lze považovat zejména glycidové zásoby, pyl a vlastní včelstvo. Váha tak vlastně sama automaticky odečítá neměnnou hmotnost vlastního úlu, která nás při chovu včel nezajímá.

Příslušenství: uživatelská příručka, 2 kusy roznášecích latí 74 x 25 x 500 mm, CD s programem, GSM modem

Příklady použití a rozměrové náčrtky naleznete zde: Úlová váha PAYA

Hmotnost 4.9 kg
Rozměry: 350 x 400 x 45 mm (s latěmi 500 x 400 x 73 mm)
Hmotnost: 4,9 kg
Pracovní prostředí: -20 až +40 st. C, maximální relativní vlhkost 99%
Minimální přírůstek hmotnosti: 0,1 kg
Maximální váživost a nosnost: do 200 kg
Počet vah připojitelných k 1 společné elektronice na stanovišti: maximálně 29
Kabely pro připojení vah: délka maximálně 500 m, konektory USB-A
Provozní výdrž baterie: 10 let (orientační, předpokládaná hodnota, stanovená na základě údajů výrobce baterie)
Připojení k počítači kabelem: externím adaptérem na RS232
Připojení k počítači bezdrátově: GSM síť pomocí SMS zpráv
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.