O nás

Naše rodinná firma se nachází v Královéhradeckém kraji v oblasti Podorlicka. Je rozdělaná na dva provozy a to výrobu úlu včetně včelařského příslušenství a včelí farmu. Provozovna na výrobu úlů je v  Novém Městě nad Metují. Včelí farma se nachází v obci Přibyslav.  

Chov včel je zaměřen na produkci medu a množení mladých včelstev. Na naší farmě používáme úly vlastní výroby typu Langstroth. V těchto úlech chováme včely kraňského plemene kmene Singer. Obhospodařujeme přibližně 280 včelstev, která jsou rozmístěna v okolí Nového Města nad Metují. Včelstva jsou rozdělena na několika stanovištích v nadmořských výškách od 270 do 600 metrů. Různá nadmořská výška nám umožňuje plynule obsluhovat včelstva podle jejich rozvoje.   

Získaný med zpracováváme dvěma způsoby. Jedním z nich je výroba několika druhů medovin, připravovaných z různých druhů medů. Dále med plníme do obchodních balení, která většinou prodáváme ze dvora a zbylou část produkce dodáváme do okolních prodejen.

Výroba tenkostěnných úlů je jednou z našich významných činností. Standardně je vyrábíme z borovice vejmutovky ve dvou variantách:
    1) celosvětově zavedený úlový systém Langstroth
    2) úly s rámkovou délkou 39 cm, tzv. národní, který se též vyrábí v několika výškových modifikacích.
Jiné typy úlů vyrábíme dle individuální dohody.

Další službou pro naše zákazníky je prodej včelařských potřeb v naší menší prodejně, která je součástí výroby úlů v Novém Městě nad Metují.