Mateří mřížka v rámu - kovová - Langstroth

 
 
360 Kč / ks
Značka Apifarm
Kategorie Krmítka, výkluzy, mateří mřížky
Záruka 2 roky
Zvolte variantu
Sklad: výrobek není skladem 360 Kč / ks
   
 

Rám pro mřížku je vyroben z borovice vejmutovky. Je slepen v čepech, a zároveň vsazena kovová mateří mřížka. V rozích je po stažení do pravého úhlu sesponkován. Rám nad i pod sebou zabezpečuje dodržení včelích mezer a tím i plnou průchodnost mateří mřížkou. Mateří mřížka bez rámu, často položená přímo na rámky, velmi znesnadňuje včelám průchodnost mezi oddělenými nástavky. Včely ji prostaví můstky, přitmelí a znesnadní tím její odejmutí. Při odstraňování se snadno poškodí. Dráty mateří mřížky mají být souběžně s horními loučkami rámků. Rám také chrání mřížku proti poškození rozpěrákem. Mřížka vložená mezi nástavky je ihned vidět a nemusíme dlouho přemýšlet mezi kterými nástavky se nachází. Je dobré ji natřít jinou barvou než máme nástavky a tím se rozdíl ještě zvýrazní.

Využití mateří mřížky:

Mateří mřížku používáme nejčastěji u úlových sestav s vyššími nástavky. U kobinovaných a nízkonástavkových sestav není takový problém s kladením matek do nízkých rámků. Mřížku nejvíce používáme při chovu matek. A to na oddělení matky od zavíčkovaných matečníků, oddělení trubců na inseminaci, plodu na oddělky apod.
Mřížku také můžeme použít po první květové snůšce u všech zmíněných sestav. Když ustoupí nárok na prostor a odezní rojový pud, není nebezpečí rojení tak velké.
Kovová mateří mřížka má své výhody i nevýhody. Mezi její výhody patří její pevnost a tím i životnost. Má jednotlivé příčky kulatého průřezu, a včely se o ni nezraňují. Mezi její nevýhody můžeme zařadit možnou korozi a její hmotnost.

Hmotnost 1,2kg
Rozměry 51,5 x 42,5 x 1,8 cm
Použitý materiál borovice vejmutovka, mřížka kovová