Krmítko - napáječka (39 x 24) - r.m. 39 cm

 
 
225 Kč / ks
Značka Apifarm
Kategorie Úly r.m. 39 cm
Zvolte variantu
Sklad: výrobek není skladem 225 Kč / ks
   
 

Kapsové krmítko je široké vždy za 2 rámky a hluboké podle výšky nástavku, do kterého je určeno. Dno a čela krmítka jsou vyrobena z vodovzdorné překližky o síle 10 mm a boční stěny z překližky 5 mm silné. Jednotlivé díly jsou do sebe lepeny polyuretanovým lepidlem, které zabraňuje
prosakování cukerného roztoku. Suočástí krmítka je plovák ,konstruovaný tak, aby se v něm včely netopily. Umožňuje včelám odebrat krmení až do dna, a krmítko řádně vyčistit. Nedoporučuji nechávat krmítko ve včelstvu po nakrmení. Naopak vyjmutím krmítka získáme mezeru za dva rámky, která je dostatečně velká pro následující fumigace.

Využití krmítka:

Hlavní využití krmítka je při zakrmování produkčních včelstev na zimu cukerným roztokem. Je také vhodné na přikrmování rojů či smetenců roztokem. Na přikrmování oddělků je lepší do krmítka dávat cukerná kaše nebo cukromedové těsto. Roztok cukr-voda ředíme v poměru 3:2. Když je nové, není vhodné k podávání samotné vody.Až po opakovaném použití, když stěny krmítka včely pokryjí propolisem, je možné podávat vodu. Jde to urychlit vytřením krmítka silnou propolisovou tinkturou.

Hmotnost 1 kg
Rozměry 41,5 x 24 x 7 cm
Použitý materiál borovice vejmutovka, vodovzdorná překližka
Objem 4,6 l